Türkçeİngilizce

Faaliyet Alanları

TÜNEL


Tünel İnşaatı yapımı EKOL KOZ için ayrı bir öneme sahiptir. 

Taahhüdümüz altında devam eden ya da tamamlanan yapım işleri iş hacminin yaklaşık %80 ini tamamladığımız ya da devam eden tünel projelerimiz oluşturmaktadır.

Zamanında tamamladığı ve hali hazırda devam eden metro, karayolu-otoyol tüneli ve sulama tüneli projeleriyle EKOL KOZ tünel inşaatı yapımı alanındaki uzmanlığını sürekli geliştirmektedir.

EKOL KOZ özellikle zor zemin koşullarında proje gereklerinden ve kalite-çevre-güvenlik yönetim sistemi standartlarından ödün veremeyen anlayışıyla tünel inşaatı yapım yolcuğuna devam etmektedir.


ZEMİN-DERİN KAZI İKSA


Zemin-Derin Kazı İksa alanında Türkiye’nin son dönemdeki elit projelerinden birisi olan Quasar İstanbul ile sektöre hızlı bir giriş yapan EKOL KOZ, söz konusu karma proje kapsamında fore kazık, mini kazık, kuşak kirişi, betonarme perde, zemin çivisi ve öngermeli ankraj uygulamalarıyla 35 metre derinliğe ulaşmış, yoğun yerleşim yükleri ve E5 karayolu viyadüğü ile çevrelenmiş bölgede projeyi başarıyla tamamlamıştır..

Birçok farklı ve zorlu zemin koşullarında, her tipte zemin uygulamasını gerçekleştirmiş olan EKOL KOZ, proje alanlarını çevreleyen yapılaretkilenmeden aldığı bütün projeleri başarıyla tamamlamıştır. Ekol Koz 18. derin kazı iksa projesiyle bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.


ÜSTYAPI


EKOL KOZ ailesi, gerçekleştirdiği faaliyetlerle edindiği bilgi birikimi ve tecrübeyi üst yapı alanına yansıtarak, birçok kamu ve özel idareye ait üst yapı projelerini grup şirketleriyle birlikte başarıyla tamamlamıştır.